Piątek 29.03.2024

Brak galerii w albumie

Aktualności

• Obchody Roku Jubileuszowego, upamiętniającego 80-lecie powstania Liceum Ogólnokształcącego im. gen. Józefa Dwernickiego w Stoczku Łukowskim - kolebki Zespołu Szkół - uświetnione zostały występem Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Łukowskiej "Łukowiacy".

W niedzielę o godz. 17.30 w hali sportowej odbył się fantastyczny, bardzo dynamiczny, pełen maestrii i wirtuozerii występ młodych artystów. Widownię zachwyciły porywające tańce w znakomitych układach choreograficznych, świetny wokal solistów i całego zespołu oraz mistrzowskie umiejętności instrumentalne występujących muzyków. To wszystko zapierało dech w piersiach, a publiczność w wypełnionej po brzegi hali sportowej nie żałowała rzęsistych braw.

• Pod znakiem edukacji historycznej oraz kulturalnego kibicowania stała piątkowa wycieczka młodzieży Zespołu Szkół do Warszawy.

Spod budynku szkoły wyjechaliśmy punktualnie o 9.30. Po 11 zajechaliśmy do escape roomu Black Cat, gdzie młodzież miała do dyspozycji cztery pokoje tematyczne, tj. Powstanie Warszawskie, Dom Mordercy, Zbrodnia na Płótnie i Złoto Nazistów. Zabawa była przednia. – Świetna sprawa, myślenie, myślenie i jeszcze raz myślenie. Trzeba się mocno postarać, aby przejść pokój w oznaczonym czasie. Najważniejsza jest współpraca w grupie – powiedział na gorąco jeden z naszych uczniów. Opinii tej trudno nie przyznać racji, gdyż escape room, to modelowy wręcz przykład edukacji outdoorowej, realizowanej poza szkołą.

• wietną passę kontynuuje nasza Uczennica Anna Brodzik (II LO). Tym razem Ania otrzymała wyróżnienie oraz nagrodę rzeczową w finale XLIII Wojewódzkiego Konkursu Czytelniczego „Józef Ignacy Kraszewski – jego życie i dzieło”, wykazując się bardzo dużą wiedzą na temat życia i twórczości pisarza. Konkurs tradycyjnie już odbył się 19 marca – a więc w dzień imienin pisarza w muzeum w Romanowie. Konkurencja była bardzo mocna, gdyż w konkursowe szranki stanęli uczniowie z 11 szkół ponadpodstawowych z terenu województwa lubelskiego. Poza Anią Zespół Szkół reprezentowały Kinga i Milena (II LO).

• Uczniowie klas licealnych oraz technikum uczestniczyli w etapie szkolnym XXIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego English Ace. Konkurs organizowany jest w ramach programu edukacyjnego „Łowimy Talenty”, wspierającego szkoły w zakresie odkrywania i rozwijania uzdolnień dzieci i młodzieży. Jego najważniejszym celem jest promowanie osiągnięć uczniów, wraz ze wspieraniem rozwoju ich kompetencji osobistych.

Koordynatorem szkolnym jest nauczycielka języka angielskiego Eliza Pliszka. Trzymamy kciuki za wyniki wszystkich Uczestników i życzymy awansu do kolejnego etapu.