Nawigacja

Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Integracyjnymi im. Gen. J. Dwernickiego Technikum z Oddziałami Integracyjnymi Branżowa Szkoła I Stopnia

Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Integracyjnymi im. Gen. J. Dwernickiego

 

Punkt Naboru

Liceum Ogólnokształcące

im. Gen. J. Dwernickiego (4- letnie)

To szkoła z wieloletnimi tradycjami, którą na przestrzeni 80 lat ukończyło wielu młodych ludzi, dzisiaj zajmujących ważne stanowiska społeczne, zawodowe, państwowe. Wysiłki wszystkich naszych nauczycieli są skierowane na podniesienie jakości kształcenia, dbałość o intelekt i wyobraźnię naszych licealistów.

Uczniom oferujemy: poczucie bezpieczeństwa (obiekty szkolne w pełni monitorowane), zajęcia w niewielkich grupach, indywidualne podejście nauczycieli, brak anonimowości uczniów, zajęcia w nowocześnie wyposażonych pracowniach szkolnych, uczestnictwo w projektach, opiekę pedagoga, psychologa, doradcy zawodowego, rozwijanie pasji w kołach zainteresowań, objęcie wszystkich uczniów opieką stomatologiczną, atrakcyjną bazę sportową (kompleks boisk, hala sportowa, sala korekcyjna).


https://cloud9.edupage.org/cloud?z%3APAmUGcupiJ0g5BWjGvhSAy%2B13Dv60VPJM5ZzeJLkEu2neFYN%2FzcQ4WbBL%2BUkPHOWnBkUgoK4EJWqRJBISWwrBVq2Rl4THbH5mO9ti9zT%2Fgg%3D  https://cloud9.edupage.org/cloud?z%3AnUpAAE7ChqIfp%2FRG7oFTsARr0w0DE06dCSdsfLMgIvqUIOY7JiEQiX1%2FIdzWkdt2RTN9GvOvsunKK4hMDj%2B7CvLkJZxyBmS849RSG6JHx1c%3D

 

 

 

 

 

 

Kandydatom do liceum proponujemy wybór

profilu humanistycznego.

W pierwszej klasie proponujemy profil humanistyczny, w którym przedmiotami rozszerzonymi będą przedmioty:
język polski, język angielski, historia.

 

W naszej szkole nie oceniamy cyfrowo, lecz stosujemy ocenienie kształtujące. Jego istota polega na kreowaniu u ucznia motywacji wewnętrznej i przekonania, że przyswaja wiedzę wyłącznie dla siebie. Ocenianie kształtujące pozwala eksponować mocne strony ucznia, wzmacnia jego poczucie wartości, sprzyja efektywnemu przyswajaniu treści edukacyjnych zawartych w podstawie programowej. Dzięki takiemu sposobowi oceniania obserwujemy systematyczny przyrost wiedzy u uczniów. Ma on zawsze formę rosnącą, odzwierciedlając postęp w percepcji podawanego przez nauczyciela materiału.

          Zamiast sprawdzać wiedzę ucznia my ją diagnozujemy. Diagnoza w formie procentowej jest informacją zwrotną dla ucznia, nauczyciela i rodzica jakie treści już opanował, a nad jakimi musi jeszcze popracować. Diagnoza pokazuje też, ile brakuje uczniowi do tzw. pułapu maksymalnego, czyli 90-100% treści podstawy programowej z danego działu. Uczniowie mogą wielokrotnie pisać diagnozę z tego samego działu, starając się odnotować jak największy przyrost wiedzy. Skutkuje to utrwalaniem materiału, wyrabia nawyk systematyczności, motywuje do realizacji zakładanych celów.

          Oceniamy kształtująco, gdyż pragniemy zdjąć z uczniów stres i presję. Chcemy też, by mogli realizować własne zainteresowania i pasje. Prowadzimy lekcje w bardzo ciekawy sposób stosując aktywizujące metody pracy (m.in. burza mózgów, kula śniegowa, rybia ość, mapa myśli, drzewo decyzyjne, projekt). Uczniowie pracują w grupach, co z jednej strony integruje grupę uczniowską, z drugiej zaś sprzyja bardziej efektywnemu niż w tradycyjnej metodzie podającej przyswajaniu wiedzy. Uczymy przez działanie, stymulując uczniów do samodzielnego rozwiązywania omawianych na lekcji problemów.

          Stawiamy na edukację outdoorową, realizowaną poza placówką szkolną – lekcje muzealne, zajęcia przed pomnikami lokalnych bohaterów, na cmentarzu wojskowym, wyjazd do escape roomu. Tego rodzaju zajęcia wzbudzają bardzo duże zainteresowanie uczniów, przyczyniają się też do poznawania nowych treści edukacyjnych, często spoza podstawy programowej. Warto też dodać, że zebrania z rodzicami w naszej szkole odbywają się w formule trójstronnej (uczeń, rodzic, nauczyciel). To właśnie uczniowie omawiają swoje postępy – czego już się nauczyli i czego zamierzają się nauczyć. Inaczej mówiąc mają precyzyjny, zsynchronizowany plan, który skrupulatnie realizują. To także ogromna zaleta oceniania kształtującego, które uczy planowania i zarządzania własną ścieżką kariery edukacyjnej.

 

Począwszy od drugiego roku nauki, w miarę potrzeb, wprowadzimy dodatkowe wybrane przez uczniów przedmioty, które w formie rozszerzonej będą realizowane z nauczycielem, jako zajęcia pozalekcyjne. Pozostałe zajęcia dodatkowe dopasowane będą do indywidualnych preferencji uczniów.

Językiem obcym wiodącym od klasy I liceum będzie język angielski.

Językiem obcym dodatkowym będzie do wyboru język niemiecki lub język rosyjski (nauczane od podstaw lub jako kontynuacja).

Uczniowie będą mieli możliwość uczestnictwa w wielu projektach historycznych i medialnych, a także językowych. Szkoła współpracuje z Wydziałem Historii  Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach. Pracownicy naukowi wygłaszają  wykłady w szkole, uczniowie biorą też udział  w spotkaniach z historykami UPH na uczelni. W Zespole Szkół w Stoczku Łukowskim działa koło dziennikarskie, wydawana jest gazeta „Stacja Stoczek”.

Wszystkich chętnych pierwszoklasistów zapraszamy do utworzonego w naszym Zespole Szkół

Oddziału Wojskowo-Ratowniczego

pod Patronatem Lotniczej Akademii Wojskowej w Dęblinie.